به بانک پزشکی خوش آمدید!

آلرژی و خطر افزایش ۴۰ درصدی آسم

آلرژی بینی یکی از شایع‌ترین حساسیت‌ها در فصل بهار است که ریسک بروز آسم را تا ۴۰ درصد افزایش می‌دهد.

بهار و آلرژی

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایسنا، دکتر حبیب سهیلی فوق تخصص ایمونولوژی و آسم و آلرژی با اعلام این مطلب گفت: همیشه با شروع فصل بهار حساسیت‌های فصلی و آلرژی هم بیشتر می‌شود .آلرژی فصلی یا همان آلرژی بینی، علائمی مانند سرماخوردگی دارد اما دوره آن طولانی‌تر است و با آسم هم ارتباط زیادی دارد به طوریکه احتمال ابتلا به آسم در کسانی که آلرژی بینی دارند ۴۰ درصد بیشتر از سایرین است.

این متخصص کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه گرده افشانی گل‌ها تاثیر زیادی در بروز علائم آلرژی بینی دارد، تصریح کرد: توصیه می‌کنم کسانی که دچار آلرژی بینی هستند در فاصله زمانی بین ۷ تا ۹ صبح از منزل خارج نشوند، زیرا این ساعات گرده افشانی گیاهان بیشتر است.

سهیلی افزود: اهمیت پیشگیری از آلرژی نسبت به سایر بیماری‌ها ۲ برابر است؛ زیرا می‌تواند زمینه‌ساز بروز آسم باشد. بنابراین کلید اصلی درمان آلرژی، پیشگیری است.

کلینیک خدمات تخصصی و فوق تخصصی «ایمونولوژی، آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران» به منظور ارایه خدمات آموزشی، مشاوره‌ای و ارائه روش‌های پیشگیری و خدمات تشخیصی و درمانی (فارماکوتراپی و ایمونوتراپی) به بیماران آلرژیک و کمبود ایمنی بر اساس معیارهای علمی جهان ایجاد شده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *