به بانک پزشکی خوش آمدید!

صرفه جویی با پیشگیری از ایدز

سرطان

پژوهشگران دانشگاه کُرنل برآورد کرده‌اند که با هر مورد پیشگیری از ایدز تا ۳۳۸ هزار و ۴۰۰ دلار می‌توان در هزینه‌های درمانی صرفه‌جویی کرد.

سرطان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، جلوگیری از ابتلای به ایدز هر فرد با ریسک بالای ابتلا به ویروس HIV صرفه‌جویی قابل توجهی در پی دارد. سایت اینترنتی futurity.org که پژوهش‌های برتر دانشگاهی را پوشش می‌دهد، در گزارشی اعلام کرد که طبق برآورد پژوهشگران، هر مورد پیشگیری از ابتلای به ایدز با توجه به میزان تداوم درمان می‌تواند بین ۲۲۹ هزار و ۸۰۰ تا ۳۳۸ هزار و ۴۰۰ دلار صرفه‌جویی در بر داشته باشد.

بروس شکمن، استاد رشته روانپزشکی و بهداشت عمومی دانشکده پزشکی وِیل‌کُرنل که سرپرستی نگارش مقاله گروه پژوهشی را بر عهده داشته، در مورد یافته‌های این گروه گفته است: «این مطالعه ارزش ادامه پیشگیری از ابتلای به HIV را، حتی در این دوران که درمان‌های مؤثری برای ایدز وجود دارد که می‌تواند انتظار زندگی نزدیک به طبیعی را به بیماران عرضه کند، به ما نشان می‌دهد.

پیشگیری از ابتلا همچنان اهمیت خود را حفظ کرده است؛ هم از لحاظ هزینه و هم از نظر کیفیت زندگی. پژوهشگرانی از دانشگاه بریگهام، بیمارستان عمومی ماساچوست و سازمان دولتی پژوهش و کیفیت مراقبت‌های بهداشتی آمریکا در این تحقیق با دانشگاه کُرنل همکاری کرده‌اند.

این پژوهشگران در برآورد میزان صرفه‌جویی خود با فرض اینکه فرد در سن ۳۵ سالگی مبتلا به ایدز شود، هزینه‌های درمان ایدز در تمام مدت زندگی او را محاسبه کرده‌اند. در این محاسبه تازه‌ترین روش‌های درمانی ایدز در نظر گرفته شده است. روش تازه‌ پرهزینه‌ای موسوم به PrEP برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز با استفاده از داروهای درمان این بیماری مورد تأیید اداره غذا و داروی دولت آمریکا قرار گرفته است.

شکمن و همکارانش ۹ سال پیش نیز مطالعه‌ دیگری در این مورد انجام داده‌ بودند و در سال ۲۰۰۶ رقمی معادل ۳۶۱ هزار و ۴۰۰ دلار با ارزش امروز را به‌ عنوان هزینه درمان تمام عمر یک بیمار مبتلا به ایدز برآورد کرده بودند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *